08.05.2016

Wprowadził Administrator (admin) dnia 31.05.2016
Wydarzenia >> 2015/2016

II Forum Inicjatyw Lokalnych i Organizacji Pozarządowych

Dnia 8 maja 2016 w Stawiskach odbyło się II Forum Inicjatyw Społecznych i Organizacji Pozarządowych zorganizowane przez miejscowego społecznika, a jednocześnie nauczyciela - Jerzego Rybickiego. Naszą gminę zaszczycili swoją obecnością m.in. posłowie na Sejm RP: Bernadeta Krynicka, Kazimierz Gwiazdowski i Lech Antoni Kołakowski oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński. Gościliśmy także delegację litewską na czele z panią Danutą Narbut - Prezes Wileńskiego Forum Rodziców Polskich. Wyżej wymienione osoby, jak również pozostali uczestnicy Forum, wyrazili swoją aprobatę dla tego typu akcji, mających na celu promowanie integracji międzypokoleniowej.

Tuż po inauguracji Forum dr Eliza Szadkowska udzieliła odpowiedzi na pytania o finansowaniu inicjatyw społecznych. Następnie zebrani podzielili się na trzy grupy. Młodzież udała się do naszego gimnazjum na warsztaty partycypacji społecznej prowadzone przez dr Małgorzatę Annę Wenclik - adiunkta w PWSIP w Łomży. Uczniowie naszej szkoły współpracowali tam z rówieśnikami z Litwy, wykonując projekty osiedli. Był to swoisty eksperyment, który udowodnił, jak trudne jest pogodzenie interesów różnych społeczności. Druga grupa pojechała do Dzięgiel, by wziąć udział w seminarium ,,Aktywny Senior". Natomiast w świetlicy w Jurcu wykład nt. możliwości finansowania projektów wygłosiła pani Agnieszka Rutkowska.

Podsumowanie II Forum Inicjatyw Społecznych i Organizacji Pozarządowych odbyło się około godz. 14. Organizatorom dziękujemy za możliwość poszerzenia swojej wiedzy, a także za dawanie przykładu młodym ludziom, jak być świadomym obywatelem.

Joanna Kiełczewska

Ostatnio zmieniony: 31.05.2016 at 6:50 PM