10.04.2014

Ty Boże na Niebie

Zapomnij o mnie.’’

Adam Mickiewicz

Z okazji 74 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 4 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej na terenie szkoły przed Dębem Katyńskim odbyła się uroczysta akademia poświęcona Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz Katastrofy Smoleńskiej. Program artystyczny pt. ,,Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych’’ wykonały uczennice klas II i III oraz Chór szkolny "CANTABILE".

W tym dniu uczniowie klas I udali się na cmentarz by pod symboliczną tablicą poświęconą porucznikowi Tadeuszowi Chrostowskiemu zamordowanemu w Katyniu oddać hołd i zapalić symboliczne znicze. Również tego dnia pod Dębem Katyńskim płonęły znicze i powiewała biało – czerwona flaga.

Opracowanie: Elżbieta Zawrotna

Ostatnio zmieniony: 12.05.2014 at 9:30 AM