12.04.2014

Wprowadził Administrator (admin) dnia 16.04.2014
Wydarzenia >> 2013/2014

Bardzo dobrze zaprezentowały się obie sztafety z naszego gimnazjum podczas Finału Województwa Podlaskiego Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody zostały przeprowadzone 12 kwietnia 2014 r. na trudnej biegowo, ale pięknej i malowniczo położonej nad jeziorem Białym trasie w Przewięzi k. Augustowa.

Prawo startu w zawodach posiadało tylko 20 najlepszych w województwie sztafet wyłonionych w zawodach powiatowych i półfinałowych. Pierwsze sześć drużyn w obu kategoriach otrzymywało pamiątkowe puchary, a uczestnicy trzech najlepszych sztafet - pamiątkowe medale. Zawodnikom sprzyjała piękna słoneczna pogoda oraz wspaniały sportowy klimat zawodów.

Obie nasze sztafety uzyskały najwyższe jak dotąd w historii szkoły wyniki  w konkurencjach zespołowych. Chłopcy stanęli tuż obok podium kończąc rywalizację na wysokim IV miejscu. Dziewczęta osiągnęły historyczny sukces stając na drugim stopniu podium i uzyskując tytuł wicemistrzyń województwa podlaskiego, ulegając jedynie gimnazjum sportowemu z Białegostoku. Dziewczęta w drodze do tego sukcesu trzykrotnie zwyciężały: w rywalizacji powiatowej, półfinale wojewódzkim oraz zawodach memoriałowych. Chłopcy zwyciężyli w zawodach powiatowych oraz dwukrotnie zajmowali
3. miejsce: w rywalizacji półfinałowej oraz zawodach memoriałowych.  Sukces jest tym większy, że szkoła praktycznie nie posiada żadnej bazy sportowej. Należy więc tym bardziej docenić osiągnięcia uczniów.

Szkoła była reprezentowana przez  dziewczęta:

Justynę Bagińską, Justynę Kozikowską, Milenę Kołakowską, Edytę Karolin, Justynę Obrycką, Paulinę Gromadzką, Joasię Kiełczewską, Milenę Chojnowską, Magdalenę Górską, Malwinę Górską, Marzenę Chrzanowską, Edytę Chojnowską oraz Monikę Sokołowską.

oraz chłopców:

Damiana Karwowskiego, Krystiana Tafiłowskiego, Łukasza Tafiłowskiego, Damiana Nerkowskiego, Damiana Sokołowskiego, Patryka Rzadkowskiego, Daniela Skrodzkiego, Daniela Bagińskiego, Damiana Kosińskiego, Tomka Piszczatowskiego oraz Huberta Rafałowskiego.

Wyniki obu sztafet mogłyby być jeszcze lepsze. Są bowiem w szkole uczniowie posiadający predyspozycje do uprawiania sportu. Jednakże, co ze smutkiem należy stwierdzić, albo traktują wybiórczo reprezentowanie szkoły, albo w ogóle odmawiają jej reprezentowania.

Uczniom reprezentującym szkołę w finale wojewódzkim za ambicję, sportową walkę i uzyskane wyniki należą się gratulacje oraz  podziękowania za godne reprezentowanie szkoły, co niniejszym czynimy.

opiekun sztafety dziewcząt -Zbigniew Pajer
        opiekun  sztafety chłopców- Maciej Pikuliński

Aby obejrzeć fotogalerię kliknij TUTAJ.

Więcej na kolno24.pl <--- kliknij

Ostatnio zmieniony: 16.04.2014 at 9:08 AM