16.02.2017

Wprowadził Administrator (admin) dnia 28.02.2017
Wydarzenia >> 2016/2017

Uroczystość odznaczenia sztandaru Gimnazjum

16 lutego 2017 roku naszą placówkę spotkało ogromne wyróżnienie. Tego dnia doszło do uroczystego odznaczenia sztandaru gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach przez Zarząd Główny Związku Sybiraków. Do naszej szkoły przybyło mnóstwo gości, którzy chcieli być świadkami tego wyjątkowego wydarzenia. Honorowymi uczestnikami byli przedstawiciele Związku Sybiraków, na czele z prezesem Koła Terenowego Związku Sybiraków w Kolnie Janem Truszkowskim. Kulminacyjnym momentem uroczystości było nadanie gimnazjum odznaki. Akt odznaczenia sztandaru nastąpił z rąk pana Jana Truszkowskiego. Następnie odbyło się przekazanie podziękowań zasłużonej nauczycielce historii pani Krystynie Gąsiewskiej. Za krzewienie wartości patriotycznych wśród uczniów, Związek Sybiraków nadal pani Krystynie Gąsiewskiej złotą odznakę honorową na ręce jej najbliższych. Po złożonych gratulacjach oraz podziękowaniach przyszedł czas na występ uczniów. Motywem przewodnim przedstawienia były wspomnienia osób wywiezionych na Syberię.

My, uczniowie jesteśmy dumni, że mogliśmy być świadkami tak wspaniałego wyróżnienia naszej szkoły. Ta chwila bez wątpienia pozostanie w naszej pamięci na długo.

Anna Szymanowska, kl. IIIa

Ostatnio zmieniony: 05.03.2017 at 1:57 PM