18-20.04.2016

Wprowadził Administrator (admin) dnia 16.05.2016
Wydarzenia >> 2015/2016

Egzaminy gimnazjalne

W dniach 18 – 20 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum zmagali się z egzaminem gimnazjalnym. Na pierwszy ogień poszła część humanistyczna – historia i WOS oraz język polski. Jeszcze na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu wymieniano się informacjami, dzielono wiedzą i dodawano otuchy. Zadawano sobie pytania, co będzie w tym roku... Czy pojawią się zadania z historii Polski? A może Bizancjum i Bliski Wschód? A co z polskiego - rozprawka, a może charakterystyka? Pytaniom i domysłom nie było końca. W drugim dniu było już trochę mniej nerwowo. Uczniowie podeszli do część matematyczno-przyrodniczej z nieco większym spokojem. Jak zawsze, przecież „pierwsze koty za płoty”. Na korytarzach  słychać było jeszcze głosy powtarzających symbole pierwiastków chemicznych, wzorów fizycznych i matematycznych czy pojęć biologiczno – geograficznych. Po chwili wszystko ucichło… Trzeciego dnia panowała już luźniejsza atmosfera. Jeszcze tylko kilka struktur do powtórzenia. W pierwszej turze odsłuchanie płyty, potem przeczytanie kilku tekstów i napisanie e-maila.

Mimo stresu, jaki towarzyszył naszej młodzieży, nie brakowało  uśmiechów, a humory dopisywały wszystkim zdającym.

Ostatnio zmieniony: 22.05.2016 at 7:56 PM