home

25-26.05.2016

2015/2016
Wprowadził Administrator (admin) dnia 31.05.2016
Wydarzenia >> 2015/2016

 Dzień Matki

26 maja to wyjątkowy dzień w roku, o czym pamiętała młodzież naszej szkoły.
Grupa uczniów z klas drugich i trzecich,  pod czujnym okiem pana Jerzego Rybickiego, przygotowała koncert dedykowany istotom, których jesteśmy wiecznymi dłużnikami. Efekt swojej pracy przedstawili 24 maja na forum szkoły, natomiast 25 maja - w parafialnej sali św. Fortunata - na forum gminnym. Swoją obecnością zaszycili ich między innymi Ks. Proboszcz Wojciech Turowski i Pani Sekretarz Agnieszka Rutkowska.      
Zebrani usłyszeli wiele utworów, wśród których znalazły się tak znane melodie jak "Nie ma jak u mamy" czy "Mam cudownych rodziców", jak również piosenki refleksyjne. Nie mogło zabraknąć poezji. Ponadto poruszono tematy natury socjologicznej i filozoficznej. 
Nasi recytatorzy oraz wokaliści zdołali przekazać owe treści w sposób dojrzały i poruszający, o czym świadczyły łzy spływające po policzkach zebranych kobiet. Szczególnie wzruszona była mama dziewięcioletniej Aleksandry Sokołowskiej, której występ stanowił gwóźdź programu za sprawą jej anielskiego głosu. 
Dziękujemy panu Jerzemu Rybickiemu oraz naszym koleżankom i kolegom za przypomnienie nam, jak ważną rolę w rodzinie i społeczeństwie pełni Matka.
Joanna Kiełczewska


Ostatnio zmieniony: 20.06.2016 at 5:55 PM

Powrót