28.04.2016

Wprowadził Administrator (admin) dnia 16.05.2016
Wydarzenia >> 2015/2016

"W obronie Ziemi"

26 kwietnia 2016r. uczniowie klasy IIB pod opieką wychowawczyni, pani Krystyny Polkowskiej oraz pani Emilii Leszczyńskiej na forum szkoły oraz przed rodzicami zaprezentowali wyniki pracy nad projektem „W obronie Ziemi”.

Przygotowania do przedstawienia trwały od dłuższego czasu. Z pomocą pani Emilii Leszczyńskiej, pani Krystyny Polkowskiej oraz pani Doroty Kuczyńskiej wykonaliśmy piękne dekoracje i rekwizyty. Staraliśmy się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Przedstawienie podzieliliśmy na dwie części: montaż słowno – muzyczny oraz pantomimę. Mogliśmy zobaczyć również prezentację multimedialną na temat zanieczyszczeń środowiska. Wykonał ją nasz kolega, Bartosz Patalan. Przygotowaliśmy także informacje, jak ważna jest dla nas Ziemia i dlaczego powinniśmy o nią dbać. Całość dopełniły piosenki w wersji ekologicznej: „Bądź duży” i „Na zawsze”. Słowa do nich ułożyła jedna z uczennic, Iwona Zaremba.

Warto podkreślić, iż podczas pantomimy uczniowie naszej klasy mogli popisać się swoimi aktorskimi umiejętnościami. Widzowie zobaczyli, czego nie należy robić w lesie i czym to skutkuje. Niektóre ze scen były poważne, inne rozśmieszały, ale wszystkie, co najważniejsze, skupiały uwagę uczniów naszego gimnazjum, także za sprawą efektów dźwiękowych przygotowanych przez panią Emilię Leszczyńską. Mimo lekkiego stresu i obaw przed występem wszystko przebiegło sprawnie.

Po zakończeniu montażu dla uczniów przygotowaliśmy poczęstunek dla naszych rodziców - pyszne ciasta oraz ciepłe napoje. Po występie usiedliśmy przy jednym stole i rozmawialiśmy o efektach naszej pracy.

Jestem przekonana, że wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania i poważnie podeszliśmy do realizacji projektu. Wspólna praca jeszcze bardziej zjednoczyła naszą klasę. Nauczyliśmy się nie tylko pracy w zespole, ale także organizacji i planowania, a przede wszystkim spędziliśmy ze sobą więcej czasu. Temat projektu był przystępny dla uczniów i, sądząc po oklaskach, można stwierdzić, że nasze przedstawienie podobało się widzom.

Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować pani Dorocie Kuczyńskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz panu Jerzemu Rybickiemu za nagłośnienie.

Iwona Zaremba

Ostatnio zmieniony: 22.05.2016 at 10:29 PM