home

29.03.2014

2013/2014
Wprowadził Administrator (admin) dnia 01.04.2014
Wydarzenia >> 2013/2014

29 marca 2014 r. przy pięknej słonecznej pogodzie na trasach biegowych Zespołu Szkół w Wojewodzinie został rozegrany XIII Memoriał im. Wojciecha Rogowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Pierwsze trzy szkoły w każdej kategorii otrzymały puchary a biegacze medale ufundowane przez starostę grajewskiego p. Jarosława Augustowskiego.

W zawodach uczestniczyło 7 sztafet chłopców oraz 8 sztafet dziewcząt. Wzięły w nich udział również obie sztafety z naszego gimnazjum, które po wygraniu rywalizacji powiatowej przygotowywały się do startu w półfinale wojewódzkim. Wyjazd do Wojewodzina okazał się dla obu naszych ekip korzystny, gdyż obie stanęły na podium, chłopcy na jego najniższym stopniu, a dziewczęta na najwyższym. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i zawody były doskonałym sprawdzianem przed następnym startem w Nowogrodzie w ramach rywalizacji o mistrzostwo Grupy Zachodniej. Dziewczęta objęły prowadzenie od pierwszej zmiany i nie oddały go nawet na chwilę wygrywając zdecydowanie przed sztafetami z Trzciannego i Danówka, dublując przy okazji trzy sztafety z innych szkół. Chłopcy jednak musieli stoczyć ciężki bój o 3. miejsce. Udało się im jednak utrzymać zajmowaną pozycję i stanąć na podium za sztafetami z Wąsosza i Trzciannego.

Miłym akcentem na zakończenie zawodów było przyznanie Magdzie Górskiej nagrody ufundowanej przez żonę p. Wojciecha Rogowskiego dla zawodnika najlepiej biegającego technicznie.

W sztafecie dziewcząt pobiegły: Justyna Bagińska, Justyna Kozikowska, Marta Chylińska, Milena Kołakowska, Edyta Karolin, Justyna Obrycka, Paulina Gromadzka, Joasia Kiełczewska, Milena Chojnowska, oraz Magdalena Górska. Rezerwowymi były: Malwina Górska Marzena Chrzanowska, Edyta Chojnowska oraz Monika Sokołowska.

W sztafecie chłopców pobiegli: Damian Karwowski, Krystian Tafiłowski, Łukasz Tafiłowski, Damian Nerkowski, Damian Sokołowski, Tomek Piszczatowski, Daniel Skrodzki, Daniel Bagiński, Damian Kosiński oraz Hubert Rafałowski.

Wszystkim uczestnikom zawodów należą się podziękowania za ambitny udział, godne reprezentowanie szkoły oraz  uzyskane wyniki.

Aby obejrzec fotogalerię kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniony: 01.04.2014 at 3:14 PM

Powrót