3.05.2016

Wprowadził Administrator (admin) dnia 16.05.2016
Wydarzenia >> 2015/2016

Uroczyste obchody Święta 3 Maja

Dnia 05 maja 2016 r. w świetlicy szkolnej, uczniowie klasy II a pod kierunkiem  wychowawczyni  Krystyny Góreckiej, zaprezentowali społeczności  gimnazjum  montaż słowno-muzyczny poświęcony 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wymowne scenki i krótka inscenizacja z obrad ówczesnego sejmu, przybliżyły nastroje i okoliczności w jakich rodziła się pierwsza demokratyczna ustawa państwowa. Tłem i uzupełnieniem całości była  prezentacja multimedialna zawierająca fakty historyczne. Patriotyczny nastrój uroczystości nadały dodatkowo dekoracje w barwach narodowych. Ekspresyjny występ młodzieży urozmaiciły piosenki  w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą p. Mirosławy Pomichowskiej.

Uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą kierują słowa podziękowania do wszystkich  współtwórców tej uroczystości. Panu Zbigniewowi Cedrowskiemu dziękujemy za opracowanie scenariusza i wskazówki choreograficzne, pani Dorocie Kuczyńskiej za wsparcie w dekorowaniu sali, pani Mirosławie Pomichowskiej za przygotowanie chóru szkolnego do śpiewu, zaś  panu Jerzemu Rybickiemu za ustawienie nagłośnienia.

Szczególne słowa podziękowania należą się  społeczności gimnazjum  za właściwy odbiór przekazu i występu drugoklasistów.

Wychowawczyni: K. Górecka

Ostatnio zmieniony: 15.06.2016 at 5:58 PM