Bieg po ... ZWYCIĘSTWO

Wydarzenia >> 2012/2013

Finał Województwa Podlaskiego

w Sztafetowych Biegach Przełajowych

27 kwietnia 2013r. po raz pierwszy w przepięknej scenerii jeziora Białego w Przewięzi  koło  Augustowa odbył się Finał Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Na starcie stanęło 19 najlepszych drużyn dziewcząt oraz18 chłopców wyłonionych w 4 półfinałach wojewódzkich, a wśród nich obie sztafety z naszego gimnazjum jako jedyne z powiatu. Trasa biegu o długości  800 m  dla dziewcząt oraz 1000 dla chłopców bardzo trudna. Prawie połowa z niej przebiegała po ciężkim piasku plaży usytuowanej nad jeziorem,  a kończyła się  piaszczystym stromym podbiegiem.  Zajęte miejsca  VII – dziewcząt i XIII chłopców mogłyby być lepsze, jednak obie nasze drużyny nie pobiegły w najsilniejszych składach /wśród dziewcząt zabrakło 2 podstawowych  zawodniczek , zaś  u chłopców aż 3 podstawowych zawodników, a ponadto drużyna pojechała bez rezerwowych. Niestety, z przykrością należy stwierdzić, że są w naszej szkole uczniowie, którzy mając predyspozycje do biegania nie chcą się dalej rozwijać ani reprezentować szkoły na zawodach sportowych.

Wyniki zawodów dziewcząt:

1. PGS 19 Białystok,

2. PG Dąbrowa Białostocka,

3. PG Augustów

VII m. PG Stawiski       opiekun Z. Pajer

Skład sztafety: Serwatko Żaneta, Sokołowska Patrycja, Sokołowska Monika, Obrycka Justyna, Bagińska Justyna, Chojnowska Justyna, Górska Magdalena, Metelska  Magda, Chojnowska Milena, Górska Malwina, rez.: Chojnowska Edyta.

Wyniki   chłopców :

1. PG 2 Łomża

2. PG 2 Grajewo

3. PG Danówek

XIII m. PG Stawiski     opiekun A. Kępa

Skład sztafety :
Bagiński Patryk, Tyszka Karol, Kamiński Damian, Tafiłowski Krystian, Tafiłowski Łukasz, Sokołowski Grzegorz, Skrodzki Daniel, Przyborowski Radosław, Samul Sebastian, Choiński Maciej.

Wyniki pierwszych trzech miejsc chłopców identyczne jak na biegu w Nowogrodzie
Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom , którzy doprowadzili obie sztafety do finału oraz reprezentowali szkołę na zawodach finałowych nalę się pochwały i gratulacje za ambicję, wolę walki oraz uzyskane wyniki.

Lider zespołu nauczycieli wychowania fizycznego

Aby obejrzec fotogalerię kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniony: 10.05.2013 at 2:34 PM