Bieg po ... ZWYCIĘSTWO

Wydarzenia >> 2012/2013

Finał Wojewódzki Podlaskiej Gimnazjady Lekkoatletycznej

Białystok, 06.06.2013r.

6 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbył się finał wojewódzki Podlaskiej Gimnazjady Lekkoatletycznej. Prawo startu w tych zawodach miało po 16 najlepszych w województwie zawodników w poszczególnych konkurencjach.

Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. Startowali ze zmiennym szczęściem.  Powrócili z dwoma medalami oraz czterema nowymi rekordami szkoły. Medale wywalczyli: Karol Tyszka za II m. w chodzie na 5 km oraz Patryk Bagiński za II m.  w biegu na 300 m ppł. Obaj ustanowili nowe rekordy szkoły. Karol czasem 29;50,5 zaś Patryk czasem 41,58. Obaj poprawili własne rekordy w tych konkurencjach. Ponadto rekordy szkoły ustanowili: Justyna Bagińska /rocznik ‘99/ zajmując V m.  w biegu na 600 m czasem 1;44,89 oraz Bartosz Zelkowski w rzucie oszczepem /również V m./ – 48,18 m, poprawiając własny rekord. Ponadto Justyna Obrycka ustanowiła swój rekord życiowy w biegu na 300 m ppł. czasem 52,48  zajmując wysokie VI m. Miejsce i wynik cieszy tym bardziej, że był to dopiero jej drugi w życiu  start w tej konkurencji-jakże udany. Największym pechowcem była Justyna Chojnowska, która w biegu na 300 m ppł. do ostatniego płotka zajmowała drugą pozycję z czasem dającym jej nowy rekord szkoły. Jednakże ten płotek okazał się „o jednym za dużo”. Upadek spowodował, że z drugiego miejsca spadła na XIV pozycję. Łzy w oczach i żal nie do opisania. Ale Justyna-trzymaj się! -za rok będzie lepiej. Drugim pechowcem była ostatnia z naszych reprezentantek– Magdalena Górska – mistrzyni Grupy Zachodniej w biegu na 1000 m. Kłopoty zdrowotne nie pozwoliły jej pokazać pełni swoich możliwości. Postanowiła jednak nie poddać się i walczyć. W gronie 16 najlepszych w województwie zawodniczek zajęła dobre X miejsce.
Wszystkim reprezentującym naszą szkołę w finale składam podziękowania za uzyskane wyniki, ambicję, wolę walki i postawę na zawodach. Były to ostatnie zawody w tym roku szkolnym –dla niektórych ostatnie na tym szczeblu edukacji. Tym życzę dalszych sukcesów w nowych szkołach.
W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim reprezentującym szkołę na wszystkich zawodach, w różnych dyscyplinach na różnym szczeblu. Ich postawa, ambicja, wola walki pozwalały godnie reprezentować szkołę. Czuli się dumni, że są uczniami naszego gimnazjum, przysparzając splendoru zarówno szkole, jak i środowisku, z którego się wywodzą.

Zbigniew Pajer

Aby obejrzec fotogalerię kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniony: 27.09.2013 at 8:07 AM