Dziewczęta na medal

2009/2010
Wprowadził Administrator (admin) dnia 14.05.2010
Wydarzenia >> 2009/2010

10 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie na stadionie w Kolnie odbyły się eliminacje powiatowe Podlaskiej Gimnazjady Lekkoatletycznej. W Gimnazjadzie wzięło udział 6 gimnazjów z naszego powiatu. Nie mogło oczywiście zabraknąć na niej także naszych uczennic.  Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze, zajmując wiele czołowych miejsc i uzyskując awanse na półfinał wojewódzki. Doskonale spisały się pierwszoklasistki. Patrycja Truszkowska zajęła I miejsce w biegu na 100m ppł., ustanawiając nowy rekord szkoły oraz  I miejsce w skoku wzwyż. Ola Pajer, pomimo że jest z rocznika 1997, w biegu na 1000 m w rywalizacji z gimnazjalistkami z roczników 1994-96  zajęła doskonałe IV miejsce. Klaudia Chodnicka zajęła dobre V miejsce w rzucie oszczepem. Starsze koleżanki również  zaprezentowały się doskonale, i tak: Ola Bałdyga zajęła IV miejsce w biegu na 100m ppł., Monika  Brzostowska zajęła I miejsce w biegu na 300m ppł. oraz V miejsce w skoku w dal, Martyna Chodnicka zajęła IV miejsce w pchnięciu kulą oraz IV miejsce w rzucie oszczepem, Patrycja Chojnowska  – V miejsce w skoku w dal, Aneta Karolin  zajęła I miejsce w biegu na 100m oraz I miejsce w biegu na 300m, Sylwia Mikucka – III miejsce w biegu na 100m ppł. oraz II miejsce w skoku wzwyż, Iza Piasecka   – III miejsce w biegu na 300m ppł.. Wyśmienicie wypadła również sztafeta 4x100m w składzie: Karolina Chilińska, Aneta Karolin, Sylwia Mikucka, Patrycja Truszkowska,  nie dając żadnych szans swoim rywalkom i zajmując  I miejsce.

Zbigniew Pajer

Aby obejrzeć fotogalerię kliknij TUTAJ