Finał Wojewódzki Gimnazjady Lekkoatletycznej

2009/2010
Wprowadził Administrator (admin) dnia 07.06.2010
Wydarzenia >> 2009/2010

29 maja na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbył się finał wojewódzki XI Podlaskiej Gimnazjady Lekkoatletycznej. Do finału awansowało po 16 najlepszych w województwie zawodników i zawodniczek w danej konkurencji.

Naszą szkołę reprezentowało sześć dziewcząt oraz sztafeta 4x100 wyłonionych podczas zawodów półfinałowych. Dziewczęta powróciły z dwoma nowymi rekordami szkoły, zajęły drużynowo 15 miejsce na 58 sklasyfikowanych szkól oraz 4 miejsce w klasyfikacji Grupy Zachodniej. O wielkim pechu mogą mówić trzy uczennice, ale o tym poniżej. Na początku wystartowały dziewczęta w biegu na 100m pł. Wzięły w nim udział  3 nasze reprezentantki, zwyciężczynie biegów półfinałowych. Pobiegły w drugiej serii, którą wygrała Sylwia Mikucka z wynikiem 17,68 s. ustanawiając nowy rekord szkoły. Trzecia w tej serii była Patrycja Truszkowska, która ustanowiła swój nowy rekord życiowy 17,76 s., zaś czwarta metę przekroczyła Ola Bałdyga. Ostatecznie Sylwia zajęła IX miejsce, Patrycja XI, a Ola XII miejsce. Równolegle odbywał się finał rzutu oszczepem, w którym brała udział wicemistrzyni Grupy Zachodniej Martyna Chodnicka. Zawody ułożyły się dla niej pechowo. Spaliła  2 rzuty, z których jeden dawał jej 6 miejsce i za trzecim razem „rzutem rozpaczy” wywalczyła XIII miejsce, które było dla niej porażką. Następnie na starcie biegu na 300m pł. stanęła Monika Brzostowska. Jeden błąd techniczny na drugim płotku, wypadnięcie z rytmu biegu i ostatecznie XVI miejsce. Żal, ale mówi się trudno. Za rok będzie lepiej. Przyszedł czas na największego pechowca, czyli Anetę Karolin w biegu na 300m. „Zderzenie z nowym przepisem”, czyli pierwszy falstart i dyskwalifikacja. Aneta nie mogła wziąć udziału w biegu, w którym chciała poprawić swój rekord życiowy. I znów mówi się trudno, za rok będzie lepiej. Na koniec przyszedł czas na bieg sztafetowy 4x100m.Lekko zmieniony skład w stosunku do półfinałów /zachorowała Patrycja Chilińska/, bieg na ósmym torze. Nic gorszego. Dziewczęta jednak się nie zrażają. Patrycję  zastępuje Dominika Góralczyk. Pobiegła z Anetą Karolin, Sylwią Mikucką i Patrycją Truszkowską. Wspólnie postanowiły jednak powalczyć i powalczyły. Czasem 54,92 s. wywalczyły VI miejsce, ustanawiając  przy tym nowy rekord szkoły.
    Udziałem w finale wojewódzkim nasze dziewczęta zakończyły sportowy rok szkolny 2009/2010. Startem, mimo wszystko, dosyć udanym. Należą się im za to gratulacje
i podziękowanie.
    W tym miejscu należy również podziękować pozostałym dziewczętom reprezentującym gimnazjum na różnych zawodach sportowych różnego szczebla. I to właśnie czynię - opiekun grupy dziewcząt  Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Zbigniew Pajer

Kliknij TUTAJ aby obejrzeć fotogalerię.

Ostatnio zmieniony: 23.11.2011 at 11:15 PM