Finał Wojewódzki Podlaskiej Gimnazjady Lekkoatletycznej 26.05.2012

2011/2012
Wprowadził Administrator (admin) dnia 28.05.2012
Wydarzenia >> 2011/2012

26 maja na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Białymstoku przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się finał wojewódzki XIII Podlaskiej Gimnazjady Lekkoatletycznej. Prawo startu w zawodach miało 16 najlepszych w województwie zawodników w poszczególnych konkurencjach.

Prawo startu w zawodach miało 16 najlepszych w województwie zawodników w poszczególnych konkurencjach. Naszą szkołę miały reprezentować 4 dziewczęta w 5 konkurencjach indywidualnych oraz 4 w biegu sztafetowym 4x100 m, a także 2 chłopców.
Dla dziewcząt zawody te przebiegły jednak ze zmiennym szczęściem. Największym pechowcem była Patrycja Truszkowska, która z powodu kontuzji nie mogła wziąć udziału w biegu na 100 m ppł. oraz w biegu na 300 m ppł. Ponadto sztafeta musiała pobiec w rezerwowym składzie. Niemniej jednak dla pozostałych uczestników był to start dość udany. Padły 2 rekordy życiowe oraz 2 nowe rekordy szkoły.
W biegu na 600 m w konfrontacji ze starszymi rywalkami Magdalena Górska zajęła wysokie V miejsce, ustanawiając przy okazji swój nowy rekord życiowy i poprawiając własny, ustanowiony kilka dni wcześniej, rekord szkoły na tym dystansie /1:48,95/. Również wysokie bo VI miejsce, ale   w biegu na 1000 m zajęła  Ola Pajer. Ola również rywalizowała  ze starszymi zawodniczkami i również  ustanowiła swój nowy rekord życiowy /3:22,11/. Bardzo dobrze  spisała się także  sztafeta 4x100m, która biegnąc w rezerwowym składzie, czasem  54,67 s. ustanowiła nowy rekord szkoły. A pobiegły w niej: Dominika Góralczyk, Justyna Obrycka, Justyna Chojnowska oraz Żaneta Serwatko. Mniej szczęścia miała Klaudia Chodnicka w rzucie oszczepem, gdyż uraz barku nie pozwolił jej na oddanie dalekiego rzutu i w końcu zajęła XV m. Bardzo dobrze spisali się  również obaj chłopcy. Kamil Kiełczewski biegu na 300 m zajął wysokie V miejsce, poprawiając przy okazji czasem 38,78 s. własny rekord szkoły na tym dystansie, zaś  Karol Tyszka zajął VI miejsce w chodzie na 5000 m.

Wszyscy biorący udział w zawodach zasłużyli na gratulacje, gdyż już sam udział w tak elitarnym gronie jest dużym sukcesem.