Gimnazjada 2010

2009/2010
Wprowadził Administrator (admin) dnia 31.05.2010
Wydarzenia >> 2009/2010

20 maja 2010r. przy pięknej słonecznej pogodzie na stadionie lekkoatletycznym  w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Grupy Zachodniej w Lekkiej Atletyce. Wzięło w niej udział po 5 najlepszych zawodniczek i zawodników z każdego powiatu. Awans do finału wojewódzkiego uzyskiwało trzech najlepszych zawodników w każdej konkurencji oraz cztery najlepsze wyniki ze wszystkich grup.

Naszą szkołę reprezentowało 10 dziewcząt oraz czterech chłopców. Dwie dziewczynki nie wzięły udziału w zawodach: Ola Pajer doznała kontuzji w trakcie rozgrzewki, zaś Klaudia Chodnicka pojechała z gorączką i choroba wyeliminowała ją ze startu Jednakże pozostałe dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze.
Jako pierwsze wystartowały dziewczęta w biegu na 100m pł. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, z których każda biegła w innej serii. Wszystkie wygrały swoje serie i z najlepszymi czasami zajęły wszystkie miejsca na podium uzyskując awans do finału wojewódzkiego. Zwyciężyła Sylwia Mikucka, która wynikiem 17,98 s. ustanowiła nowy rekord szkoły. Na drugim stopniu podium stanęła Patrycja Truszkowska, zaś na trzecim stopniu stanęła Ola Bałdyga. Następnie na starcie 100m stanęła Patrycja Chilińska. Były to jej drugie w życiu zawody sportowe. Pobiegła ambitnie i w stawce 31 startujących uplasowała się na dobrym piętnastym miejscu. W międzyczasie na rozbiegu rzutu oszczepem stanęła Martyna Chodnicka. Wykonała kilka rzutów, z których pierwszy na odległość 25,69 m  okazał się najdłuższy, dając jej doskonałe drugie miejsce i awans do finału wojewódzkiego. Przyszedł czas na Monikę Brzostowską i Izę Piasecką, które stanęły do rywalizacji w biegu na 300m pł. Monika pobiegła wyśmienicie prowadząc do prawie samego końca. Jednakże jej zmiana była zbyt mocna, żeby mogła utrzymać to prowadzenie i ostatecznie uplasowała się, z czasem 54,18s, na szóstym miejscu. Uzyskany wynik dał jej  awans do finału wojewódzkiego. Należy jednak pamiętać, że był to jej drugi start na tym dystansie, więc pozycję tą należy uznać za duży sukces. Na dziewiątym miejscu bieg ukończyła Iza. Po płotkach na starcie 300m stanęła Aneta Karolin. Pomimo, że biegła na ostatnim, ósmym torze, pobiegła bardzo dobrze. W doborowej stawce zajęła czwarte   miejsce, ustanowiła swój nowy rekord życiowy /46,40s./ i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Udział naszych dziewcząt w zawodach kończyła sztafeta 4x100m, w składzie której pobiegły: Patrycja Chilińska, Aneta Karolin, Sylwia Mikucka i Patrycja Truszkowska. Dziewczęta pobiegły bardzo dobrze. W swojej serii zajęły drugie miejsce z wynikiem 55,29s ustanawiając tym nowy rekord szkoły. Ostatecznie zajęły trzecie miejsce i również uzyskały awans do finału wojewódzkiego. W klasyfikacji zespołowej nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce na 36 szkół biorących udział w zawodach. Z chłopców najlepiej zaprezentował się Łukasz Godlewski, który w skoku wzwyż wynikiem 160 cm uplasował się na dobrym szóstym miejscu oraz  Patryk Wesołowski w rzucie oszczepem, który rzutem na odległość 38,89m zajął  ósme miejsce.
Wszystkim startującym należą się gratulacje za ambicję, wolę walki i uzyskane wyniki.

Zbigniew Pajer

Kliknij TUTAJ aby przejść do fotogalerii.

Ostatnio zmieniony: 09.05.2012 at 8:22 AM