Grand prix zawodów lekkoatletycznych szkół gimnazjalnych

2010/2011
Wprowadził Administrator (admin) dnia 10.06.2011
Wydarzenia >> 2010/2011

1 czerwca, przy pięknej słonecznej pogodzie, na stadionie MOSiR w Łomży odbył się finał grand prix zawodów lekkoatletycznych szkół gimnazjalnych. Prawo startu miało po 12 najlepszych zawodników w każdej konkurencji wyłonionych podczas 3 wcześniejszych startów eliminacyjnych w każdej kategorii wiekowej.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymywali pamiątkowe medale, które wręczali prezydent miasta Łomża p. Mieczysław Czerniawski oraz wybitny polski lekkoatleta p. Marian Woronin.
Z uczennic naszego gimnazjum nie mogła wystartować z powodów zdrowotnych najlepsza skoczkini wzwyż w swojej kategorii wiekowej, Sylwia Mikucka, trzykrotna triumfatorka we wcześniejszych startach. Sylwia podczas tych startów ustanowiła swój nowy rekord życiowy -150 cm  i zabrakło jej 2 cm do pobicia ośmioletniego rekordu szkoły, który to chciała pobić podczas grand prix. Jednakże choroba udaremniła ten ambitny plan. Jednak pozostałe dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. W roczniku 1995 Monika Brzostowska zwyciężyła w biegu na 300m ustanawiając swój rekord życiowy /48,54 s./. Aneta Karolin pod nieobecność Sylwii  Mikuckiej zwyciężyła w skoku wzwyż, zaś w biegu na 100m zajęła III miejsce. Bieg na 100m wygrała Patrycja Chilińska z nowym rekordem życiowym 13,72s. Marzena Nerkowska zajęła II miejsce w biegu na 600m. W roczniku 1996 Patrycja Truszkowska zajęła III miejsce w skoku wzwyż /rekord życiowy 145 cm/. W biegu na 100m Dominika Góralczyk zajęła III miejsce. W roczniku 1997 Justyna Chojnowska w biegu na 300m zajęła III miejsce ustanawiając swój rekord życiowy 50,99s. Pozostałe dziewczęta również dobrze się zaprezentowały. Dla kilku z nich były to pierwsze takie starty i miejmy nadzieję, że będą one „owocowały” w przyszłym roku. W końcowej klasyfikacji zespołowej nasze dziewczęta uplasowały się na   III miejscu.

Zbigniew Pajer

Ostatnio zmieniony: 29.11.2011 at 9:55 PM