Konkurs historyczny w Legionowie - 22.06.2012

2011/2012
Wprowadził Administrator (admin) dnia 04.07.2012
Wydarzenia >> 2011/2012

"Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca w oczach współczesnego młodego pokolenia."

Dwaj uczniowie klasy II B naszego gimnazjum: Tomasz Barżykowski i Maciej Choiński napisali prace na Konkurs Historyczny, poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i jego oddziaływaniu na współczesne młode pokolenie. Konkurs zorganizował Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Praca przygotowana przez Tomasza Barżykowskiego zajęła III miejsce na szczeblu Okręgu Mazowieckiego ZOR RP, obejmującym woj. mazowieckie, podlaskie oraz miasto stołeczne Warszawa.

Finał konkursu odbył się 22 czerwca 2012 roku w sali widowiskowej w Urzędzie Miasta Legionowo, z udziałem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego, Prezesa Okręgu Mazowieckiego ZOR RP płk rez. Alfreda Kabata oraz wielu innych członków tego okręgu. Podczas uroczystości Tomasz Barżykowski otrzymał w nagrodę dyplom, puchar, 4 nagrody książkowe, MP3 oraz inne gadżety.

Opiekunka prac p.Krystyna Gąsiewska oraz pani dyrektor Katarzyna Nowak otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Uczniowi Maciejowi Choińskiemu dyplom uczestnictwa zostanie wręczony na zakończenie roku szkolnego.

Brawo chłopcy! To wielki sukces naszej szkoły.

Krystyna Gąsiewska

Ostatnio zmieniony: 12.07.2012 at 2:15 PM