KONKURS HISTORYCZNY

Wprowadził Administrator (admin) dnia 26.04.2013
Wydarzenia >> 2012/2013

Konkurs historyczny pod hasłem:

"POLSKIE SYMBOLE NARODOWE"

Jak co roku, przed Świętem Flagi Państwowej, został przeprowadzony konkurs na temat polskich symboli narodowych. Wzięły w nim udział po dwie chętne uczennice z czterech klas I-ych. Rywalizacja była zacięta, gdyż uczestniczki wykazały się bardzo dobrą znajomością wiedzy o historii symboli narodowych, ich znaczeniu dla Polakow i okolicznościach ich eksponowania.

W efekcie rywalizacji w trzecim etapie wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce - Magdalena Paczoszka - kl. I D

II miejsce - Marzena Chrzanowska - kl. I B

III miejsce - Joanna Ramotowska - kl. I A

W nagrodę uczennice otrzymały  flagi państwowe, książki oraz oceny celujące z historii.

Pozostałe osoby otrzymaly książki i ocenę celującą z historii:

Karolina Sielawa kl. I b, Eliza Lesnik kl. Ic, Natalia Mroczkowska kl. Ic, Magdalena Chojnowska kl. Id oraz Natalia Sokołowska kl. Ia.

Wszystkim uczestniczkom konkursu  podczas uroczystego apelu szkolnego zostaną wręczone dyplomy.

Kolejnym przedsięwzieciem było wykonanie przez uczniów klasy II b różnorodnych prac domowych związanych z polską flagą. Na uznanie zasługuje pomysłowość młodziezy w wykorzystaniu oryginalnych technik plastycznych.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wywieszania flag na domach prywatnych.

Nauczyciel historii: Krystyna Gąsiewska

Ostatnio zmieniony: 03.05.2013 at 6:37 PM