home

Marszałek Województwa Podlaskiego gościł w Stawiskach

2009/2010
Wprowadził Administrator (admin) dnia 14.06.2010
Wydarzenia >> 2009/2010

Jakie są warunki przyznawania stypendiów unijnych? Jaka jest strategia rozwoju województwa podlaskiego? Czy są programy budowy obiektów sportowych innych niż boiska piłkarskie? O to m.in. pytali gimnazjaliści ze Stawisk Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Zygmunta Dworzańskiego, który był gościem młodzieży przed spotkaniem z przedstawicielami samorządów powiatu kolneńskiego, które odbyło się w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach.

Marszałek Jarosław Zygmunt Dworzański przywiózł optymistyczne wieści: coraz wyższa jest wartość podpisanych przez niego umów na realizację programów unijnych. W Podlaskiem coraz lepiej umiemy wykorzystywać unijne pieniądze
w najróżniejszych dziedzinach życia społecznego. Wszystko wskazuje też na to, że województwo otrzyma pieniądze także z tzw. krajowej rezerwy wykonania, którą rząd ma podzielić w 2011 roku.

Niestety nie obyło się bez wieści pesymistycznych:
w Podlaskiem jest 1200 kilometrów dróg wojewódzkich, z których 40 proc. to drogi złe lub bardzo złe (także w powiecie kolneńskim). Właśnie ten problem pojawił sięw dyskusji obok tematów zadłużonych szpitali, konieczności wspierania instytucji kultury i zapewnienia przewozów regionalnych. Marszałek Jarosław Zygmunt Dworzański zapewniał, że w kwestii rozpatrywania wniosków na realizację programów unijnych, wbrew często powtarzanej opinii, „nikt nie jest marginalizowany” i zachęcał do precyzyjnego pisania projektów, by nie było żadnych wątpliwości o co w nich chodzi, a tym samym utraty cennych punktów. Sam natomiast nie ma wątpliwości, że samorządy lokalne dostrzegają pozytywne zmiany w jakości pracy samorządu województwa, co daje mu wielką satysfakcję.

źródło: www.stawiski.pl

Fotogaleria ze strony internetowej Gminy Stawiski <--- kliknij TUTAJ

Fotogaleria ze strony internetowej Gimnazjum w Stawiskach <--- kliknij TUTAJ

Ostatnio zmieniony: 09.05.2012 at 8:17 AM

Powrót