Mistrzostwa Grupy Zachodniej /półfinał wojewódzki/ w lekkiej atletyce

2010/2011
Wprowadził Administrator (admin) dnia 24.05.2011
Wydarzenia >> 2010/2011

16 maja przy pięknej słonecznej pogodzie na stadionie MOSiR w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Grupy Zachodniej /półfinał wojewódzki/ w lekkiej atletyce. Wzięło w nich udział 13 dziewcząt oraz 8 chłopców z naszego gimnazjum, czyli wszyscy, którzy uzyskali awans w eliminacjach powiatowych. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc indywidualnie oraz sztafety/ oraz 4 najlepsze wyniki ze wszystkich grup/  zdobywali awans do finału wojewódzkiego.

Start okazał się dosyć udany. W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta zajęły bardzo dobre III miejsce na 35 sklasyfikowanych szkół. Indywidualnie też było dobrze. Padły trzy  nowe rekordy szkoły /dwa dziewcząt, jeden chłopców/, kilka dziewcząt ustanowiło swoje rekordy życiowe.
Zawody rozpoczął chód, w którym na 5 km wystartował Patryk Tyszko zajmując bardzo dobre V miejsce. Następnie na starcie stanęli  płotkarze i trzeba przyznać, zaczęli bardzo udanie. Płotkarki na 100m zajęły wszystkie miejsca na podium nie dając żadnych szans rywalkom. Zwyciężyła Patrycja Truszkowska z wynikiem 17,48s. ustanawiając przy okazji nowy rekord szkoły. Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni  Sylwia Mikucka, zaś trzecie miejsce przypadło Monice Brzostowskiej z jej nowym rekordem życiowym 18,03s.. Wszystkie oczywiście uzyskały awans. Po nich pobiegli chłopcy na 110m. Patryk Bagiński „Kostek” pomimo, że jest w I klasie, pobiegł na podium, stając na jego najniższym stopniu /ustanawiając przy okazji rekord szkoły i swój rekord życiowy -18,88s./. Następnie wystartowały dziewczęta na 100m. W biegu wzięła udział chora Patrycja Chilińska, jednak choroba nie przeszkodziła jej w zajęciu dobrego IX miejsca. Ta sama uczennica w biegu na 300m ustanowiła swój nowy rekord życiowy /48,04s./ i ostatecznie zajęła dobre VII miejsce. W biegu na 300m ppł. wystartowały dwie uczennice i obie spisały się bardzo dobrze, uzyskując awanse do finału wojewódzkiego. Patrycja Truszkowska zajęła II miejsce, ustanowiła swój nowy rekord życiowy i nowy rekord szkoły. Monika Brzostowska była blisko podium, zajmując ostatecznie V miejsce, jednakże uzyskany wynik pozwolił jej awansować do finału wojewódzkiego. W biegu na 1000m wyśmienicie pobiegła Ola Pajer. Ustanowiła swój rekord życiowy /3;38,88/ i w konfrontacji ze starszymi rywalkami /jest z rocznika 1997/ zajęła bardzo dobre V miejsce. W rzucie oszczepem Weronika Paczoszka zajęła X miejsce. W skoku wzwyż Sylwia Mikucka zajęła IX miejsce. Pozostałym dziewczętom układało się różnie, jednakże większość z nich znajdowała się w gronie 16 najlepszych w swoich konkurencjach zdobywając punkty do klasyfikacji zespołowej. Start dziewcząt zakończył bieg sztafetowy 4x100m, w którym sztafeta w składzie: Patrycja Chilińska, Monika Brzostowska, Sylwia Mikucka i Patrycja Truszkowska wbiegła na III stopień podium, awansując tym samym do finału wojewódzkiego. Wśród chłopców dobrze wypadł Mateusz Bagiński, który  w rzucie oszczepem zajął VIII miejsce.
Wszystkim uczestnikom zawodów należą się gratulacje i podziękowanie za ambicję i wolę walki.

Zbigniew Pajer

Kliknij TUTAJ aby obejrzeć fotogalerię