Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg"

2010/2011
Wprowadził Administrator (admin) dnia 20.01.2011
Wydarzenia >> 2010/2011

Dnia 11 stycznia 2011 roku 73 uczniów naszego gimnazjum po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskich zawodach historycznych. Oprócz wykonania 30 zadań zamkniętych z historii Polski, należało przedstawić postać historyczną, szczególnie związaną z dziejami Twojego miejsca zamieszkania lub regionu.

Wielu uczniów opisywało kapitana Władysława Raginisa, bohatera spod Wizny, inni - Akiby Rubinsztajna - mistrza świata w szachach, jeszcze inni Stanisława Kisielnickiego - ostatniego dziedzica Stawisk, Hannę Bielicką - urodzoną w Łomży aktorkę kabaretową, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, związanego z ziemią podlaską, Wojciecha Kossaka - malarza batalistę, który poślubił córkę Stanisława Kisielnickiego.

Najwięcej prac poświęconych było porucznikowi Tadeuszowi Chrostowskiemu, któremu młodzież 10. kwietnia 2010 roku posadziła Dąb Katyński.

Miejmy nadzieję, że warszawska komisja doceni starania naszej młodzieży. Wyniki na początku kwietnia. Trzymamy kciuki.

Szkolny opiekun konkursu Krystyna Gąsiewska

Ostatnio zmieniony: 23.11.2011 at 9:19 PM