Orlik „doleciał” do Stawisk - 10.06.2010 r.

2009/2010
Wprowadził Administrator (admin) dnia 14.06.2010
Wydarzenia >> 2009/2010

W Stawiskach odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku kompleksu boisk sportowych, zbudowanych w ramach rządowo - samorządowego programu „Moje boisko - Orlik 2012”, który zakłada ich powstanie w każdej gminie Polski do roku 2012.

To ważne dla nas wydarzenie uświetnili swoją obecnością m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Zygmunt Dworzański, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński, Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. „ORLIKA” Piotr Bubela oraz przedstawiciele samorządów powiatu kolneńskiego.

Głównymi punktami uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi, a następnie poświęcenie nowo otwartego obiektu przez ks. Kan. Mieczysława Gołaszewskiego, proboszcza Parafii pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Stawiskach. Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do budowy „Orlika”, choćby dobrym słowem,
zaś Marszałek Jarosław Dworzański stwierdził, że powyższa inwestycja to „sukces lokalnego samorządu i mieszkańców”.

Kiedy w niebo poszybowały kolorowe balony, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki i Gimnazjum im. Adama Mickiewicza zaprezentowali się w programie artystycznym. Następnie zgodnie z „orlikową” tradycją, zaproszeni goście sprawdzili swoje umiejętności w strzelaniu gola „jeden na jeden”. Bramki gospodarzy przed strzałami gości broniła samorządowa para: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiskach Barbara Rzadka i Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz. Obrona była bardzo skuteczna, co potwierdziło starą prawdę, że kiedy radni i burmistrz się wspierają, efekty służą całej gminie, nie tylko na boisku!

Nasz „Orlik” znajduje się w sąsiedztwie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza przy ul. Polowej 21. Budowa, prowadzona przez Przedsiębiorstwo Robót Inwestycyjnych „BUDOKAN” w Grajewie, rozpoczęła się 28 lipca 2009 roku, a dwa miesiące później odbyło się nieoficjalne oddanie obiektu do użytku. Odtąd służy małym i dużym, którzy chcą dbać o kondycję fizyczną.

Na cały kompleks „Orlika” składa się boisko do piłki nożnej z trawy syntetycznej i boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej z wyposażeniem oraz ogrodzenie, oświetlenie, zaplecze socjalne (z szatnią, łazienką i toaletą, przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych) z infrastrukturą techniczną. Z boisk bezpłatnie mogą korzystać uczniowie szkół z gminy Stawiski oraz jej mieszkańcy.

„Orlik” w Stawiskach kosztował 1 293 971,80 zł. Dotacje celowe z budżetu państwa i województwa podlaskiego wynosiły po 333 000 złotych, natomiast gmina Stawiski przeznaczyła ze swojego budżetu 627 971,80 zł.

I wszystko gra! Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz podkreśla, że „Orlik” codziennie oblegany jest przez dzieci, młodzież i dorosłych. To najlepszy dowód na to, że tego typu inwestycja była naszej gminie bardzo potrzebna!

źródło: www.stawiski.pl

Fotogaleria ze strony internetowej Gminy Stawiski <--- kliknij TUTAJ