Realizacja projektu edukacyjnego "Promieniotwórczość" 15.05.2012 r.

2011/2012
Wprowadził Administrator (admin) dnia 23.05.2012
Wydarzenia >> 2011/2012

Dnia 15 maja 2012 r. w naszym gimnazjum miała miejsce prezentacja relizowana przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego pn.  "Promieniotwórczość" pod kierunkiem p. Doroty Rybickiej w składzie: Klaudia Chodnicka, Patryk Choiński, Kamil Chludziński, Dominika Góralczyk, Monika Sokołowska, Dominika Przyborowska, Patrycja Truszkowska, Aleksandra Pajer, Patryk Bagiński i Mateusz Sobociński.

Przygotowali wspaniałą prezentację i przedstawili wyniki swojej pracy wykazując się wielkim zaangażowaniem i zdolnościami aktorskimi( dziewczęta). Temat projektu jest bardzo interesujący i poruszający, więc uczniowie potrafili zarazić problematyką jądrową słuchaczy. Wyszukując informacje do poszczególnych zagadnień tematycznych dogłębnie poznali blaski i cienie promieniotwórczości. Wyrobili sobie pogląd na temat zasadności budowy elektrowni atomowej w Polsce. Pochylili się nad ofiarami  nieodpowiedzialnych poczynań ludzi, którzy bądź spowodowali katastrofy lub doprowadzili do celowych wybuchów bomby atomowej (Projekt Manhattan). Potrafią posługiwać się licznikiem Geigera i znają doskonale skutki napromieniowania organizmów żywych, głównie człowieka.

Gościnnie wystąpił Pan Cezary Nerkowski, inspektor ds. obrony cywilnej i informacji niejawnych w Urzędzie Miejskim w Stawiskach, który wyjaśnił, w jaki sposób funkcjonuje obrona cywilna na wypadek skażenia radioaktywnego.

Aby obejrzeć fotogalerię kliknij TUTAJ.

Do pobrania:

Karta realizacji projektu edukacyjnego <--- kliknij aby pobrać

Ostatnio zmieniony: 23.05.2012 at 10:32 PM