Średniowieczne rozrywki

2008/2009
Wprowadził Administrator (admin) dnia 04.06.2009
Wydarzenia >> 2008/2009

14 maja 2009 roku przenieśliśmy się w przeszłość. Nie podróżowaliśmy za pomocą żadnej cudownej maszyny-na własnych nogach dotarliśmy do Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki. W przeszłość trafiliśmy dzięki Towarzystwu Rycerskiemu.

Właśnie ta grupa zapaleńców historycznych ukazała nam barwne i interesujące życie ludzi z wieków średnich. Dzięki tym artystom na własne oczy mogliśmy się przekonać, że życie bez Internetu czy telewizji też może być ciekawe. Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum, trwało blisko godzinę i było jedną z ciekawszych lekcji historii.
Zaczęło się od tańców dworskich, a później było coraz goręcej. Dziewczęta z naszej szkoły, biorąc przykład z aktorki ubranej w długa szatę, odtańczyły skoczny taniec. Chłopcy też znaleźli coś dla siebie. Zadania wprost z turniejów rycerskich przypadły im do gustu. Nawet niektóre dziewczęta bary udział  w walkach.
Młodzież nie po raz pierwszy brała udział w żywej lekcji historii organizowanej przez Towarzystwo Rycerskie. Zarówno ta, jak i wcześniejsze, były dla nasz dużą przyjemnością.

Ewelina Gardocka

Kliknij TUTAJ aby obejrzeć fotogalerię.

Ostatnio zmieniony: 23.11.2011 at 9:04 PM