XII Podlaska Gimnazjada w lekkiej atletyce

2010/2011
Wprowadził Administrator (admin) dnia 03.06.2011
Wydarzenia >> 2010/2011

28 maja 2011 roku, na Stadionie Miejskim w Białymstoku, przy pochmurnej pogodzie, zostały przeprowadzone Finały Wojewódzkie XII PODLASKIEJ GIMNAZJADY W LEKKIEJ ATLETYCE IM. STANISŁAWA BASZENIA. W konkurencjach finałowych Gimnazjady prawo startu miała najlepsza szesnastka zawodników wyłoniona na półfinałach wojewódzkich.

Naszą szkołę reprezentowało 5 dziewcząt oraz 1 chłopiec. Dziewczęta startowały w biegach przez płotki 100m i 300m oraz w biegu sztafetowym 4x100m.Jedyny w grupie chłopiec startował w biegu na 110m pł. Z zawodów młodzież powróciła ze zmiennymi uczuciami. Mimo, że start był dosyć udany/troje uczniów ustanowiło swoje nowe rekordy życiowe/, to jednak ambicje były większe. Sylwia Mikucka w biegu na 100m pł. zajęła X miejsce ustanawiając przy okazji swój rekord życiowy /17,64s./ Na XI miejscu bieg ten ukończyła Monika Brzostowska, również ze swoim nowym rekordem życiowym /17,70s./. XII miejsce w tym biegu, pomimo startu w I serii, zajęła zwyciężczyni zawodów półfinałowych Patrycja Truszkowska. W biegu na 110m pł. Patryk Bagiński „Kostek” zajął dobre IX miejsce ze swoim rekordem życiowym  i nowym rekordem szkoły /18,67s./.W biegu na 300m pł. Patrycja Truszkowska zajęła X miejsce, zaś Monika Brzostowska XII miejsce. Jednakże o największym pechu mogą mówić dziewczęta z biegu sztafetowego, czyli: Dominika Góralczyk, Patrycja Truszkowska, Sylwia Mikucka i Patrycja Chilińska. Dziewczęta po udanym starcie półfinałowym, w którym zajęły III miejsce, liczyło na dobry start w finale. Jednakże przekroczenie strefy zmian spowodowało, że nie mogły ukończyć biegu. Niemniej jednak w klasyfikacji zespołowej dziewczęta zajęły przyzwoite XXI miejsce w województwie , co należy jednak uznać mimo wszystko za sukces.
Wszystkim finalistom należą się gratulacje i podziękowanie za godne reprezentowanie szkoły w finale wojewódzkim.

Zbigniew Pajer

Aby obejrzeć fotogalerię kliknij TUTAJ